За мобилизованными сохранят место работы и зарплату

Модератор: iFin г.Николаев

Аватара пользователя
iFin г.Николаев
Сообщения: 239
Зарегистрирован: 06 фев 2014, 19:14
Откуда: г.Николаев

За мобилизованными сохранят место работы и зарплату

Сообщение iFin г.Николаев » 25 мар 2014, 00:10

Враховуючи існуючу ситуацію в України, та видання Указу «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 303/2014, у Верховній Раді був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації) № 4500 від 20 березня 2014 року щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації.

Законопроектом пропонується частину другу ст. 119 КЗпП України викласти у наступній редакції: «Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів».

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» доповнити ст. 22-1 наступного змісту: «На час виконання обов’язків щодо мобілізації, на час призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації, за працівниками зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності».

Гарантії, передбачені цим законопроектом, поширюються на працівників, які на момент набрання чинності залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації, призвані та проходять військову службу під час мобілізації.

По материалам: Кадровик
Поддержка iFin в г.Николаеве и Николаевской обл.
(0512)25-65-81, (066)196-1234, (093)785-8081, (096)799-3007, Skype: ifin.mk

Аватара пользователя
iFin г.Николаев
Сообщения: 239
Зарегистрирован: 06 фев 2014, 19:14
Откуда: г.Николаев

Re: За мобилизованными сохранят место работы и зарплату

Сообщение iFin г.Николаев » 27 мар 2014, 10:47

24 березня 2014 року народний депутат Олег Ляшко зареєстрував проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії осіб, які виконують обов'язки щодо мобілізації), реєстраційний номер 4500-2.

Проектом Закону пропонується внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі законів про працю України передбачити доповнення:
1) пункту 3 частини першої статті 36 - про те, що призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації не є підставою для припинення трудового договору.
2) частини другу статті 119 – про те, що працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цього закону.
2. Частину першу статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» доповнити пунктом 8 про те, що до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать особи, які звільнилися із військової служби під час мобілізації (протягом шести місяців після закінчення служби), але на момент призову не були працевлаштовані.
3. Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» доповнити статтею 22-1 про наступні гарантії особам, які виконують обов'язки стосовно мобілізації:
«1. На час проходження працівниками військової служби при мобілізації:
1) за працівниками зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності;
2) особи, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ, можуть скористатися правом тимчасового призупинення виплати щомісячного платежу по узятому ними кредиту (позиці) та відповідних відсотків і перенесення строку погашення кредиту (позики).
2. Особам, що зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати, а особам, що зазначені у пункті 2 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати у населеному пункті, у якому він був призваний».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дія цього Закону також поширюється на усіх осіб, які були мобілізовані після набрання чинності Законом України від 17.03.2014 року №1126-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію»».


________________
ВИСНОВОК на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії особам, які виконують обов’язки щодо мобілізації) (№ 4500-2 від 24.03.2014 р.) - для повного ознайомлення з Висновком натисніть на +

До № 4500-2 від 24.03.14 р.
Н. д. О. Ляшко

ВИСНОВОК
на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії особам, які виконують обов’язки щодо мобілізації) (№ 4500-2 від 24.03.2014 р.)


У законопроекті пропонується забезпечити захист трудових прав працівників під час виконання ними обов’язків щодо мобілізації, передбачивши, зокрема, що призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації не є підставою для припинення трудового договору; на час проходження працівниками військової служби при мобілізації за працівниками зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Крім цього, пропонується передбачити для осіб, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ, можливість скористатися правом тимчасового призупинення виплати щомісячного платежу по узятому ними кредиту (позиці) та відповідних відсотків і перенесення строку погашення кредиту (позики).

Головне управління, підтримуючи в цілому законодавчу ініціативу щодо вдосконалення системи гарантій прав працівників на час виконання ними обов’язків щодо мобілізації, вважає за доцільне зазначити про таке.

Насамперед слід зауважити, що чинним законодавством не передбачений такий вид військової служби, як військова служба під час мобілізації, що потребує відповідних змін і доповнень до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Також звертаємо увагу на те, що у разі прийняття або призову громадянина на військову службу він набуває статусу військовослужбовця, з притаманними цьому статусу порядком матеріально-грошового забезпечення і відповідними гарантіями і пільгами. Зокрема, на відміну від працівників військовослужбовці мають право не на заробітну плату, а на грошове забезпечення, відповідні права і пільги у разі прийняття або призову на військову службу, звільнення з військової служби або загибелі чи каліцтва у період проходження військової служби (див. статті 8, 9, 15, 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

З огляду на зазначене потребує уточнення запропонована нова норма, відповідно до якої призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації не є підставою припинення трудового договору (стаття 36 Кодексу законів про працю України). Річ у тому, що при реалізації цієї пропозиції відповідні працівники втрачають право на отримання вихідної допомоги у розмірі двох мінімальних заробітних плат, що передбачена у статті 44 Кодексу законів про працю України.

У статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що за військовослужбовцями строкової служби, які до призову працювали на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності і господарювання, зберігається при звільненні з військової служби право на працевлаштування їх в тримісячний строк на те ж підприємство, в установу чи організацію на посаду, не нижчу за ту, яку вони займали до призову на військову службу. Також вони користуються за інших рівних умов переважним правом на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці протягом двох років з дня звільнення з військової служби.

З урахуванням цього вважаємо за доцільне у статті 119 КЗпП зазначити, що права і пільги військовослужбовця у зв’язку проходження військової служби мають регулюватися, крім законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», також вищезгаданим Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Викликає застереження запропонована нова норма, відповідно до якої «особи, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ, можуть скористатися правом тимчасового призупинення виплати щомісячного платежу по узятому ними кредиту (позиці) та відповідних відсотків і перенесення строку погашення кредиту (позики)» на час проходження працівниками військової служби при мобілізації.

Таке формулювання містить внутрішню суперечність, оскільки передбачає гарантії «працівникам», які по суті такими за трудовим законодавством не вважаються, оскільки не зайняті на штатних посадах підприємств, установ, організацій. Водночас таке положення не враховує можливість отримання громадянами доходу з інших джерел - від зайняття підприємницькою діяльністю, незалежною професійною діяльністю та ін. Крім того, порядок реалізації цього положення потребує більш детального врегулювання, зокрема, стосовно перенесення строку погашення кредиту.

Сумнівною є доцільність пропозиції про виплату одноразової компенсації в розмірі середньої заробітної плати «на час проходження працівниками військової служби при мобілізації» працівникам, за якими зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації», та «особам, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ» у розмірі середньої заробітної плати у населеному пункті, в якому вони призвані.

Така норма, окрім змістовної суперечливості, не визначає джерел фінансування запропонованої компенсації. Більш прийнятним, на нашу думку, було б розглянути можливість поширення на вказаних осіб встановленої для військовослужбовців строкової служби гарантії у вигляді надання протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання військовим комісаріатом матеріальної допомоги в розмірі середньої місячної заробітної плати за останнім місцем роботи за рахунок коштів державного бюджету (стаття 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей») із встановленням такої допомоги і незайнятим до моменту мобілізації особам у розмірі, що коригується з показником відповідного соціального стандарту - прожиткового мінімуму або мінімальної заробітної плати.

Звертаємо увагу на те, що вказані питання більш системно пропонується врегулювати у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» за № 4500-1 від 24.03.2014 р. На думку управління, найбільш ефективним шляхом вдосконалення системи гарантій прав працівників на час виконання ними обов’язків щодо мобілізації могло б бути об’єднання цих проектів та прийняття єдиного документу, який забезпечить системне врегулювання відповідних відносин.

Керівник Головного управління В. І. Борденюк
Вик.: І.Лаврінчук, С.Бортнік, О.Петриченко.Автор: iFin г.Николаев
Поддержка iFin в г.Николаеве и Николаевской обл.
(0512)25-65-81, (066)196-1234, (093)785-8081, (096)799-3007, Skype: ifin.mk

Аватара пользователя
iFin г.Николаев
Сообщения: 239
Зарегистрирован: 06 фев 2014, 19:14
Откуда: г.Николаев

Re: За мобилизованными сохранят место работы и зарплату

Сообщение iFin г.Николаев » 28 мар 2014, 10:14

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації” (4500-1).

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 267 народних депутатів із 311, зареєстрованих у сесійній залі.

Не голосувала в повному складі фракція КПУ, а з фракції Партії регіонів проголосували лише 18 депутатів.

Даним законом передбачено надання можливості громадянам України від 40 до 55 років реалізувати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини та її територіальної цілісності.

Також передбачається врегулювання питань призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності.

Даним законом передбачено підвищення соціальних гарантій військовозобов’язаних, які призиваються на військову службу при мобілізації, недопущення зменшення соціальних гарантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади.

Читайте такожРНБО доручила створити оперативні штаби у прикордонних регіонах

Також законом упорядковуються питання надання спеціального дозволу на впровадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та надання громадянам України допуску до державної таємниці у разі виникнення кризової ситуації, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення правового режиму воєнного стану.

Народний депутат України Олександр Кузьмук (група “Економічний розвиток”) зазначив, що даним законом, відповідно до внесених поправок, передбачено, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації в особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації не залежно від підпорядкування та форми власності.

Також законом передбачено збереження пенсії особам, звільненим з військової служби.
Поддержка iFin в г.Николаеве и Николаевской обл.
(0512)25-65-81, (066)196-1234, (093)785-8081, (096)799-3007, Skype: ifin.mk


Вернуться в «Трудовое право»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость